Salon to serce domu! ♥ Jak przygotować go do sprzedaży, by zakochali się w nim przyszli nabywcy nieruchomości [Akademia Home Stagingu 4]

Co poprawić w naszym salonie, żeby oferta sprzedaży mieszkania była bardziej atrakcyjna dla kupującego?

Jeżeli chcemy sprzedać mieszkanie, to musimy koniecznie zwrócić uwagę na salon. W ofertach sprzedaży nieruchomosci to salon najczęściej jest wizytówką całego domu. W nim spędzamy najwięcej czasu, to w nim budujemy swoje późniejsze wspomnienia. Tutaj odpoczywamy po ciężkim dniu, zapraszamy przyjaciół, świętujemy z rodziną. To jak prezentuje się salon, definiuje przyszłość naszych potencjalnych kupców.

Sprzedając mieszkanie sprzedajemy styl życia – jak pokazać naszą nieruchomość na sprzedaż z najlepszej strony

Salon do miejsce, w którym najwięcej czasu spędza się razem. Niezależnie, czy w naszym domu czy mieszkaniu będzie mieszkała rodzina, znajomi czy para, to w salonie będą się spotykać na wspólne czynności, tu będą robić zdjęcia, które wyląduję w rodzinnym albumie lub na ścianie. Warto zadbać, by nadać temu miejscu ciepły, przyjazny klimat, jeśli chcemy szybko i drogo sprzedać mieszkanie

Salon do miejsce, w którym najwięcej czasu spędza się razem. Niezależnie, czy w naszym domu czy mieszkaniu będzie mieszkała rodzina, znajomi czy para, to w salonie będą się spotykać na wspólne czynności, tu będą robić zdjęcia, które wyląduję w rodzinnym albumie lub na ścianie. Warto zadbać, by nadać temu miejscu ciepły, przyjazny klimat.

Czy warto malować ściany w salonie mieszkania na sprzedaż? Jeśli tak, to na jaki kolor?

O ile w większości sytuacji najbardziej odpowiednim kolorem byłby biały, o tyle w salonie możemy sobie pozwolić na bardziej ciepły kolor. Unikajmy jednak bardzo ciepłych barw jak morela czy żółty. Odcień taupe będzie bardziej odpowiedni. Warto też sprawdzić, jakie kolory obecnie są modne w wystroju wnętrz, żeby salon wyglądał bardziej nowocześnie. Trzymajmy się przy palecie stonowanej i niezbyt odważnej. Chyba, że sprzedajemy dom o bardzo o ekstrawaganckim wystroju.

Dodatki w salonie, co dodać, a z czego zrezygnować, żeby uatrakcyjnić mieszkanie na sprzedaż

Nowe poduszki na kanapie to dobry pomysł na wprowadzenie przyjaznego nastroju w salonie. Szczególnie, jeśli będą nawiązywały do koloru ścian i innych kolorów w mieszkaniu. Czasem wystarczy zmienić poszewkę. Ich nienaganny wygląd sprawi, że nawet używana kanapa będzie wyglądała świeżej. Jednak nie ma przesadzać 2-3 poduszki wystarczą jako widoczny akcent kolorystyczny, który doda charakteru.

Ogranicz ilośc rzeczy na otwartych półkach. Złota zasada mówi o zajęciu 2/3 przestrzeni na półkach. Uzyskamy efekt taki jak na witrynach sklepowych eleganckich sklepów. Zbyt puste będą wyglądały jak w opuszczonym mieszkaniu, za bardzo wypełnione wprowadzą chaos i poczucie nadmiaru.

Ogranicz osobiste dodatki. Często mamy je w salonie – pamiątki z wakacji, zdjęcia z rodzinnych przyjęć, ważne dla nas symbole. Lepiej na czas prezentacji nieruchomości je usunąć. Jeśli je zostawimy, kupujący będzie podążał za historią, którą opowiadamy tymi przedmiotami o sobie samych, zamiast wyobrażać sobie własne przyszłe życie w tej nieruchomości. A to jest nasz cel, o którym musimy pamiętać – sprzedać przyjemny styl życia!

Z tą zasadą spotkasz się w urządzaniu wnętrz, projektowaniu ogrodów i wielu innych estetycznych dziedzinach. Warto ją wykorzystać, gdy chcemy atrakcyjnie sprzedać mieszkanie! Nasz umysł dobrze reaguje na grupy o jednym i trzech przedmiotach. Zgrupuj w ten sposób obrazy. Jeśli masz ich więcej warto przemyśleć, czy nie ograniczyć ich liczby.

Zasada 1 lub 3 – czyli jak wieszać obrazy w domu i porządkować wizualnie przestrzeń

Z tą zasadą spotkasz się w urządzaniu wnętrz, projektowaniu ogrodów i wielu innych estetycznych dziedzinach. Warto ją wykorzystać, gdy chcemy atrakcyjnie sprzedać mieszkanie! Nasz umysł dobrze reaguje na grupy o jednym i trzech przedmiotach. Zgrupuj w ten sposób obrazy. Jeśli masz ich więcej warto przemyśleć, czy nie ograniczyć ich liczby.

Podobną zasadę możesz zastosować do przedmiotów na stołach i półkach, których nie możesz schować na czas prezentacji.

Kolejnym prostym trickiem jest położenie niezbędnych drobnych przedmiotów na tacy lub w misie. Nasz mózg od razu postrzega je jako bardziej uporządkowane. Magia!

Jak przygotować salon na prezentację nieruchomości? Jak na spotkanie z ważnymi dla Ciebie osobami!

Akademia Home staging Biuro Nieruchomości Nowy Świat Kraków salon jak zarobić na sprzedaży nieruchomości

Brzmi przesadnie? Nie chodzi o wystawną kolację i wino, ale spraw, by było przytulnie. Zabierz bieżnię, rowerki, skrzynię z zabawkami. Zostaw tylko to, co jest najważniejsze – centralne miejsce. Najczęściej będzie to kanapa. Jeśli masz kominek to koniecznie go zapal! No chyba, że jest tego dnia wyjątkowo gorąco. Kominek skupia uwagę i wprowadza wyjątkowo relaksującą i ciepłą atmosferę. Szkoda byłoby tego nie wykorzystać.

Masz pozostawiane krzesła, na które rzucasz zakupy? Schowaj je, albo ustaw przy stole. Zabierz laptopa, dokumenty, czy inne oznaki tego, że właśnie pracujesz. Salon powinien kojarzyć się dobrze, a większości osób lepiej kojarzy się odpoczynek niż praca. Szczególnie po godzinach w domu!

Acha! Zapal wszystkie światła, ale o trickach ze światłami wiesz już z poprzednich wpisów. A jeśli ich nie czytałaś/ nie czytałeś, to koniecznie do nich zajrzyj! Znajdziesz tam wiele porad do wykorzystanie również w innych częściach domu!!

Home staging w salonie nieruchomości na sprzedaż – podsumowanie

Salon jest sercem domu, miejscem spotkać. Tutaj wydarzą się najważniejsze chwile w życiu naszych przyszłych najemców. Wart zadbać, by poczuli się w nim ciepło i miło. Najważniejsze jest, by zostawić w nim miejsce na snucie marzeń i planów na przyszłość. Im więcej pozytywnych wydarzeń sobie zwizualizują, tym częściej będą wracać w myślach do właśnie Twojej oferty. Dlatego opłaca się to miejsce przygotować, jak dla nas ważnych dla nas osób.

‼️ Sprawdź poprzednie tematy w naszej Akademii Home Stagingu! ⤵️

Remont, home staging, wizualizacja – czy, kiedy i jak warto zainwestować w nieruchomość na sprzedaż? [Akademia Home Stagingu Część 1]

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze – jak przygotować mieszkanie i dom na sprzedaż? (Akademia Home Stagingu 2)

Jak przygotować korytarz przed pokazaniem nieruchomości na sprzedaż? [Akademia Home Stagingu 3

Chcesz sprzedać swoją nieruchomość z biurem nieruchomości z 🏆 TOP 3 najbardziej godnych zaufania biur nieruchomosci w Krakowie? Zapraszamy do kontaktu!

Zdjęcia Spacejoy, Kam Idris, Sidekix Media via Unsplash