Blog

Domy drewniane

Domy drewniane

Obecnie w Polsce domy drewniane stają się coraz bardziej modne, jednak wciąż nie wykorzystujemy w pełni potencjału jaki daje drewno. Dlaczego warto budować domy z drewna ? Powodów jest co najmniej kilka. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze zalety domów drewnianych.

Przeczytaj więcej

Koronawirus nieruchomości

Koronawirus nieruchomości

Co się stanie z rynkiem nieruchomości w związku z panującą na świecie epidemią koronawirusa ? To pytanie zadają sobie nie tylko mniejsi lub więksi inwestorzy nieruchomości, ale też przeciętni konsumenci zainteresowani zakupem lub sprzedażą własnego mieszkania. Koronawirus na nieruchomościach na pewno odciśnie swój ślad. Panująca obecnie epidemia koronawirusa nie musi jednak oznaczać silnego spadku cen mieszkań. W tym artykule postaramy się wskazać najważniejsze zagrożenia wynikajace z obecnej sytuacji pandemii koronawirusa i ewentualne szanse jakie stoją przed branżą nieruchomości by wyjśc z tych zagrożeń bez dużych strat.

Przeczytaj więcej

Zadatek a zaliczka ?

Zadatek a zaliczka

Zarówno zadatek jak i zaliczka mają na celu zabezpieczenie wykonania umowy. Najczęściej sięga się po zadatek lub zaliczkę przy umowie przedwstępnej. Kiedy z jakiegoś powodu nie możemy od razu zrealizować całej transakcji i do umowy końcowej musimy trochę zaczekać. Choć cel zadatku i zaliczki jest taki sam to jednak ich znaczenie i konsekwencje są całkowicie różne. Warto więc wcześniej wiedzieć na co się decydujemy. Jaka jest różnica pomiędzy zadatkiem a zaliczką ? W tym krótkim artykule odpowiemy na to pytanie.

Przeczytaj więcej

Wycena nieruchomości

Wycena nieruchomości

Ceny nieruchomości są uwarunkowane bardzo wieloma czynnikami. Oczywiście najprościej jest zgłosić się do profesjonalisty w tej dziedzinie, czyli doświadczonego rzeczoznawcy lub pośrednika nieruchomości. Jednak zanim to zrobimy warto samemu wstępnie oszacować wartość nieruchomości i zastanowić się na strategią jej sprzedaży. W artykule znajduje się kilka podstawowych porad związanych z wyceną nieruchomości, w szczególności wyceną mieszkania na sprzedaż.

Przeczytaj więcej

Kaucja ? czego nie wiesz, a boisz się zapytać

Kaucja ? czego nie wiesz, a boisz się zapytać

Każdy, kto choć raz wynajmował mieszkanie, spotkał się z terminem kaucji prawnie określanej jako pieniężne zabezpieczenie właściciela. Pojęcie owiane jest złą sławą, bo niejednokrotnie zwrot należności okazuje się czynnością mozolną, rozciągającą się w czasie i poprzedzoną lawiną napięć oraz sporów. Czasem powody są poważne. Innym razem okazują się błahe, a wyegzekwowanie wpłaconych środków kończy się na drodze sądowej. Co właściwie pokrywa kaucja i jak obronić się przed chciwością właścicieli?

Przeczytaj więcej

Umowa z pośrednikiem nieruchomości – na jakie zapisy uważać?

Umowa z pośrednikiem nieruchomości

Prezentujemy dalszy ciąg najważniejszych problemów związanych z zawarciem umowy z biurem nieruchomości. Umowa z pośrednikiem nieruchomości to pierwszy krok do zawarcia tej właściwej, czyli umowy kupna-sprzedaży nieruchomości. Dlatego warto podejść do tego problemu poważnie i zastanowić się zanim cokolwiek podpiszemy.  W niniejszym artykule podajemy kilka przykładów zapisów w umowie z pośrednikiem nieruchomości, na które trzeba szczególnie uważać.

Ogóle uwagi związane z umową pośrednictwa nieruchomości zostały zawarte w naszym poprzednim wpisie.

Przeczytaj więcej

Akt notarialny sprzedaży nieruchomości

Akt notarialny sprzedaży nieruchomości

Poniżej przedstawimy najważniejsze kwestie związane z aktem notarialnym sprzedaży nieruchomości (mieszkania, działki lub domu). Czym jest akt notarialny sprzedaży nieruchomości ? Jakie są najważniejsze kwestie związane z tym aktem prawnym? Co trzeba wiedzieć sprzedając lub kupując nieruchomości ? Odpowiadamy na te podstawowe pytania.

Przeczytaj więcej

Sprzedaż mieszkania dokumenty

Sprzedaż mieszkania dokumenty

Sprawdź jakie będziesz potrzebował dokumenty sprzedając mieszkanie. Przy sprzedaży nieruchomości (mieszkanie, działka, dom) zobowiązani jesteśmy dostarczyć notariuszowi szereg dokumentów, bez których akt notarialny nie może zostać zawarty. Wymagane przy sprzedaży nieruchomości dokumenty różnią się w zależności od jej rodzaju. Poniżej przedstawiamy listę standardowych dokumentów wymaganych dla poszczególnych rodzajów nieruchomości.

Przeczytaj więcej

Ceny mieszkań rosną

Ceny mieszkań rosną

Poniżej przedstawiamy najważniejsze dane z rynku nieruchomości w 2018 roku.  Publikowane raporty z pierwszej połowy roku informują, że zarówno wielkość sprzedaży jak i ceny mieszkań rosną konsekwentnie i systematycznie.  Tendencja ta dotyczy niemal wszystkich miast w Polsce. I  nie jest to pusta bańka spekulacyjna na rynku nieruchomości bowiem wraz ze wzrostem cen mieszkań rosną również inne wskaźniki. Wskazuje na to między innymi wzrost cen wynajmu czy liczba udzielonych kredytów. Poniżej zaprezentujemy najważniejsze dane dotyczące cen mieszkań, zarówno z rynku pierwotnego jak i rynku wtórnego.

Przeczytaj więcej

Jak sprzedać mieszkanie

Jak sprzedać mieszkanie ?

Jak sprzedać mieszkanie ? Chcesz sprzedać mieszkanie i zastanawiasz się, jak się za to zabrać ? Sprzedaż mieszkania jest procesem skomplikowanym. Zwłaszcza, gdy chcemy by była ona dla nas możliwie korzystna i bezpieczna.  Musimy być przygotowani na kilkuetapowy proces, trwający od kilku tygodni do kilku miesięcy, który dzieli nas od ostatecznego celu jakim będzie otrzymanie zapłaty. Możemy skorzystać z pomocy specjalisty, jakim jest pośrednik nieruchomości lub spróbować to zrobić samemu. Poniżej znajduje się kilka podstawowych porad związanych ze sprzedażą mieszkania.

Przeczytaj więcej
Call Now ButtonZadzwoń