Aktualności

akt_notarialny_sprzedaż_mieszkania

Akt notarialny sprzedaży nieruchomości

Borys Nowak 17 sierpnia 2018

Akt notarialny sprzedaży nieruchomości

Poniżej przedstawimy najważniejsze kwestie związane z aktem notarialnym sprzedaży nieruchomości (mieszkania, działki lub domu). Czym jest akt notarialny sprzedaży nieruchomości ? Jakie są najważniejsze kwestie związane z tym aktem prawnym? Co trzeba wiedzieć sprzedając lub kupując nieruchomości ? Odpowiadamy na te podstawowe pytania.

Więcej
sprzedaz_mieszkania_dokumenty

Sprzedaż mieszkania dokumenty

Borys Nowak 12 sierpnia 2018

Sprzedaż mieszkania dokumenty

Sprawdź jakie będziesz potrzebował dokumenty sprzedając mieszkanie. Przy sprzedaży nieruchomości (mieszkanie, działka, dom) zobowiązani jesteśmy dostarczyć notariuszowi szereg dokumentów, bez których akt notarialny nie może zostać zawarty. Wymagane przy sprzedaży nieruchomości dokumenty różnią się w zależności od jej rodzaju. Poniżej przedstawiamy listę standardowych dokumentów wymaganych dla poszczególnych rodzajów nieruchomości.

Więcej
ceny_mieszkań

Ceny mieszkań rosną

Borys Nowak 11 lipca 2018

Ceny mieszkań rosną

Poniżej przedstawiamy najważniejsze dane z rynku nieruchomości w 2018 roku.  Publikowane raporty z pierwszej połowy roku informują, że zarówno wielkość sprzedaży jak i ceny mieszkań rosną konsekwentnie i systematycznie.  Tendencja ta dotyczy niemal wszystkich miast w Polsce. I  nie jest to pusta bańka spekulacyjna na rynku nieruchomości bowiem wraz ze wzrostem cen mieszkań rosną również inne wskaźniki. Wskazuje na to między innymi wzrost cen wynajmu czy liczba udzielonych kredytów. Poniżej zaprezentujemy najważniejsze dane dotyczące cen mieszkań, zarówno z rynku pierwotnego jak i rynku wtórnego.

Więcej
agencja_nieruchomosci_sprzedaz_mieszkania

Jak sprzedać mieszkanie

Borys Nowak 17 kwietnia 2018

Jak sprzedać mieszkanie ?

Jak sprzedać mieszkanie ? Chcesz sprzedać mieszkanie i zastanawiasz się, jak się za to zabrać ? Sprzedaż mieszkania jest procesem skomplikowanym. Zwłaszcza, gdy chcemy by była ona dla nas możliwie korzystna i bezpieczna.  Musimy być przygotowani na kilkuetapowy proces, trwający od kilku tygodni do kilku miesięcy, który dzieli nas od ostatecznego celu jakim będzie otrzymanie zapłaty. Możemy skorzystać z pomocy specjalisty, jakim jest pośrednik nieruchomości lub spróbować to zrobić samemu. Poniżej znajduje się kilka podstawowych porad związanych ze sprzedażą mieszkania.

Więcej
fotografia-nieruchomosci

Fotografia nieruchomości

Borys Nowak

Fotografia nieruchomości

Jak zrobić dobre zdjęcia nieruchomości, którą chcemy sprzedać? Warto pamiętać o kilku najważniejszych elementach dobrego zdjęcia wnętrz. Fotografia nieruchomości to podstawa dobrze przygotowanej oferty sprzedaży mieszkania. Zapewniam, że warto jest się do tego przyłożyć. Zdjęcie mieszkania to pierwsze i bardzo bezpośrednie wrażenie związane z nieruchomością.  To ono sprawi, że kupujący kliknie w ofertę i będzie chciał dwiedzieć się więcej szczegółow. 

Więcej
Nowy-swiat-krakow-biuro-nieruchomosci

Umowa z biurem nieruchomości

Borys Nowak 10 grudnia 2017

Umowa z biurem nieruchomości

Kiedy sprzedajemy, kupujemy, bądź wynajmujemy mieszkanie spotykamy się ze stresującą koniecznością podpisania umowy pośrednictwa. Umowa z biurem nieruchomości często jest dość skomplikowana, w dodatku podtykana klientom w ostatniej chwili, kiedy nie ma już czasu na spokojne przeanalizowanie jej zapisów. Umowa z biurem nieruchomości bywa naszym pierwszym formalnym zaangażowaniem w proces, który ma nas doprowadzić do najważniejszego celu, czyli kupna nowego mieszkania. Warto więc poświęcić jej trochę uwagi, żeby na samym początku nie wpakować się w kłopoty. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych aspektów umowy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. 

Więcej
nowoczesny-stary-dom

Nowoczesny Stary Dom

Borys Nowak 13 listopada 2017

Nowoczesny Stary Dom

Nowoczesny Stary Dom – czy to możliwe? Prezentujemy nietypowy projekt stworzenia nowoczesnego wnętrza w starym domu, który z zewnątrz wydaje się ruiną. Opuszczony stary dom okazuje się niezwykle wygodnym i pięknym miejscem do zamieszkania, wręcz dziełem sztuki.

Więcej
mieszkanie-dla-młodych-2018-nowe-limity-cen

Mieszkanie dla młodych 2018

Borys Nowak 26 października 2017

Mieszkanie dla młodych 2018

Rok 2018, to ostatni moment na skorzystanie z programu „Mieszkanie dla młodych”. Realizację tego rządowego programu przewidziano na pięć lat – od 2014 do 2018 roku.  W tej chwili przyjmowanie wniosków o wsparcie jest wstrzymane. Ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (czyli do 35 lat) przewidywała w każdym roku inny limit środków na wypłatę bezzwrotnego wsparcia.

Więcej
Nowy Świat Nieruchomości Kraków

Wynajem biura w centrum Warszawy IIIQ2017

Borys Nowak 25 października 2017

Rośnie popyt na wynajem przestrzeni biurowej w Warszawie

Centrum Warszawy to najbardziej prestiżowe miejsce na wynajęcie biura w naszym kraju. Oczywiście Warszawa to również największe zasoby powierzchni biurowej. Popyt na wynajem przestrzeni biurowej w tej lokalizacji rośnie z kwartału na kwartał. Jak wskazuje najnowszy raport za III kwartał 2017, zrealizowany m.in. przez analityków JLL, już wkrótce podaż może nie sprostać popytowi. W Warszawie rosną również ceny i to w znacznie wyższym tempie niż w innych dużych miastach Polski.

Więcej
Już niedługo zapłacisz za mieszkanie Bitcoinem

Zakup mieszkania za Bitcoiny

Borys Nowak 29 września 2017

Bitcoin na rynku nieruchomości ?

Bitcoin i rynek nieruchomości? Nie wszyscy jeszcze wierzą w powszechną akceptowalność Bitcoinów, obecnie najbardziej popularnej kryptowaluty. Coraz większe zainteresowanie tego typu płatnościami sprawiło, że w końcu któryś z dużych i poważnych developerów zdecydował się na obsługę płatności za mieszkanie w Bitcoinach. The Collective, developer z Londynu, dopuszcza możliwość płacenia czynszu za wynajem w Bitcoinie. Co więcej zapowiada, że w niedalekiej przyszłości obsługiwać zamierza również inne kryptowaluty.

Więcej
zadzwoń