Blog

Co wchodzi w zakres usługi zarządzania najmem?

Zarządzanie najmem nieruchomości to kompleksowy proces, który wymaga wielu działań i odpowiedzialności. Dla właścicieli nieruchomości, którzy nie mają czasu lub umiejętności do samodzielnego wynajmu mieszkania, istnieje opcja skorzystania z usług profesjonalnych firm zajmujących się zarządzaniem najmem. W tym artykule omówimy, co wchodzi w zakres usługi zarządzania najmem i jakie korzyści może przynieść właścicielom nieruchomości.

Przeczytaj więcej

Kredyt 2% – jak uzyskać i kto może się ubiegać o dofinansowanie?

Na rynku nieruchomości już widać pierwsze ożywienie spowodowane programem Bezpieczny Kredyt 2%. Specjaliści szacują, że do końca roku udzielonych zostanie 40 000- 60 000 kredytów w programie. Już pierwszego dnia o kredyt w bankach pytało 10 000 osób. Na razie kredyt może udzielić tylko 6 banków. Sprawdź, kto może ubiegać się o dofinansowanie i na jakich warunkach można będzie realnie kupić mieszkanie?

Przeczytaj więcej

O ile wzrosną ceny mieszkań do końca 2023 roku? Nie przegap dobrego momentu na kupno mieszkania!

Po półtorarocznej stagnacji na rynku mieszkaniowym od początku tego roku widać pewne ożywienie. PKO BP przeanalizowało sytuację na rynku nieruchomosci i opublikowało swoje prognozy dotyczące rynku mieszkaniowego do końca tego roku. O ile wzrosną ceny mieszkań? Czy nadal opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem? Co czeka nas na rynku pierwotnym? Przeczytaj nasze podsumowanie najważniejszych wniosków.

Przeczytaj więcej

8 odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o program Mój Prąd 5.0

Program “Mój Prąd 5.0” to inicjatywa rządu mająca na celu wspieranie inwestycji w energię odnawialną poprzez udzielanie dotacji na instalację paneli fotowoltaicznych. Jeżeli rozważasz skorzystanie z tego programu, poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które mogą Ci pomóc w zrozumieniu zasad i korzyści związanych z programem “Mój Prąd 5.0”.Czym jest program “Mój Prąd 5.0”? Program “Mój Prąd 5.0” to program rządowy, który oferuje dotacje dla osób fizycznych, przedsiębiorców i rolników na zakup, instalację i podłączenie paneli fotowoltaicznych do sieci elektroenergetycznej. Celem programu jest popularyzacja i wsparcie produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł.

Przeczytaj więcej

Trendy na rynku nieruchomości w Krakowie: prognoza na 2023 rok

Ponieważ rynek nieruchomości w Krakowie wciąż ewoluuje, kupujący, sprzedający i inwestorzy muszą być na bieżąco z informacjami o najnowszych trendach i prognozach. Zrozumienie dynamiki rynku może pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji i wykorzystywaniu okazji. W tym artykule przyjrzymy się trendom na rynku nieruchomości w Krakowie i przedstawimy prognozę na rok 2023.

Przeczytaj więcej

10 najlepszych dzielnic do zamieszkania w Krakowie

Kraków, miasto o bogatym dziedzictwie historycznym i kulturowym, jest tętniącym życiem i malowniczym miejscem w Polsce. Od średniowiecznej architektury i uroczych brukowanych uliczek po tętniącą życiem scenę kulturalną i doskonałą jakość życia, Kraków ma coś do zaoferowania dla każdego. Jeśli rozważasz uczynienie Krakowa swoim nowym domem, oto 10 najlepszych dzielnic, które warto wziąć pod uwagę, aby zapewnić satysfakcjonujące i wygodne życie w tym czarującym mieście.

Przeczytaj więcej

Kupno mieszkania w Krakowie w 7 krokach – wszystko o czym trzeba pamiętać, aby przeprowadzić korzystną transakcję

Kraków, drugie co do wielkości miasto w Polsce, jest popularnym celem zarówno turystów, studentów jak i dużych międzynarodowych firm. Jego bogata historia, dziedzictwo kulturowe i tętniące życiem nocne życie sprawiają, że jest to atrakcyjne miejsce do życia lub inwestowania w nieruchomości. Jeśli rozważasz zakup nieruchomości w Krakowie, ten przewodnik dostarczy Ci wszystkich informacji, które musisz wiedzieć.

Przeczytaj więcej

Ile można zarobić na wynajmie nieruchomości?

Wynajem mieszkania to jedna z form zarabiania, o której myślimy w pierwszej kolejności. Najczęściej decydujemy się na najem nieruchomości, które zostawiamy dla dzieci, albo odziedziczyliśmy w spadku. Jednak od wielu lat grono osób inwestuje w mieszkania na najem, żeby w ten sposób pomnożyć pieniądze. Jak dużo możemy zarobić na najmie? Czy wiąże się to z dużym ryzykiem? Jaka jest stopa zwrotu z tego typu inwestycji?

Przeczytaj więcej