Blog

Jak przygotować korytarz przed pokazaniem nieruchomości na sprzedaż? [Akademia Home Stagingu 3]

Korytarz jest częścią nieruchomości, którą często traktujemy bardzo użytkowo. To podejście jest całkiem zrozumiałe z perspektywy mieszkańca. Jednak osoba pierwszy raz odwiedzająca nasze mieszkanie już w pierwszych kilku sekundach wyrabia sobie wrażenie na temat naszego mieszkania. W tym tekście pokażemy o czym pamiętać i co zmienić, żeby korytarz zachwycił potencjalnych kupujących.

Przeczytaj więcej

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze – jak przygotować mieszkanie i dom na sprzedaż? (Akademia Home Stagingu 2)

W procesie sprzedaży mieszkania lub domu (i nie tylko) pierwsze wrażenie jest tym, co bezpośrednio wpływa na powodzenie transakcji. W przypadku sprzedaży nieruchomości składa się na nie m.in. wejście, okolica, czy otoczenie nieruchomości, które wprowadza w kupującego w odpowiedni klimat. Nie na wszystkie rzeczy mamy wpływ, ale warto wykorzystać potencjał tych, które możemy zmienić.

Przeczytaj więcej

6 najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości w 2022 roku

Rok 2022 na rynku nieruchomosci – podsumowanie trendów w sprzedaży i wynajmie mieszkań

Zmiany na rynku sprzedaży i wynajmu mieszkań odzwierciedlały zawirowania w arenie politycznej.  Z pewności jest to rok, który na kartach historii będzie wspominany przynajmniej tak często jak 2020.  Jak zapamiętamy ten rok? Dzisiaj podsumujemy najważniejsze zjawiska, które wpłynęły na ceny mieszkań, najmu oraz na popyt i podaż.

Przeczytaj więcej

Remont, home staging, wizualizacja – czy, kiedy i jak warto zainwestować w nieruchomość na sprzedaż? [Akademia Home Stagingu Część 1]

Osoby, które chcą sprzedać nieruchomość często zadają sobie pytanie, czy warto inwestować w nieruchomość przed sprzedażą. Na pewno przygotowanie nieruchomosci jest w stanie sprawić, że sam proces sprzedaży przebiegnie szybciej. Pozytywne wrażenie i większe zainteresowanie ofertą wpływa również na to, że bardzo często cena transakcyjna jest wyższa.

Przeczytaj więcej

Jak sprzedać mieszkanie w dobie kryzysu?

Czy sprzedaż nieruchomości to dobry pomysł i jak zrobić to mądrze?

Polska szykuje się na kryzys. Chociaż dramatycznego załamania jeszcze nie odczuwamy, to wiele firm i osób szykuje się na ciężkie czasy. Jak nastroje wpływają na zachowania kupujących i sprzedających mieszkania? Czy warto inwestować w nieruchomości? Czy jest sens sprzedawać teraz mieszkanie lub dom A jeśli musimy je sprzedać, to co zrobić, żeby trwało to jak najkrócej i jak uzyskać możliwie wysoką cenę?

Przeczytaj więcej

Domki w lesie 🛖 – jak pandemia i kryzys zmieniły nasze wyobrażenia o idealnym miejscu do życia

Przymusowa izolacja w trakcie pandemii koronawirus odbiła się na wielu strefach naszego życia. Również na tym, jakie nieruchomości kupujemy. Ceny działek za miastem poszły do góry. Nagle zaczęły się sprzedawać działki, na które od lat nie było kupca. Położone daleko za miastem bez infrastruktury, za to blisko natury i bez sąsiadów. Idealne miejsce na drewniany domek w głuszy. Do tego w większości krajów można sobie taki zbudować, korzystając z preferencyjnych przepisów. Ten trend jest zjawiskiem globalnym i szeroko znanym w internecie. Na Instagramie ilość postów z hasztagiem #cabin sięga 4 milionów, a na TikToku filmy z nim mają ponad miliard wyświetleń. W tym tekście przyjrzymy się, na czym polega ten trend, a właściwie swoista internetowa obsesja.

Przeczytaj więcej

Dom do 70m2 bez pozwolenia – sprawdź zasady i zobacz darmowe projekty

Od tego roku mamy możliwość budowania domów bez pozwolenia do 70m2. Jednak od początku roku do sierpnia 2022 zgłoszono do budowy tylko 600 takich domów. Ustawa od początku budziła kontrowersje. Krytykowana była za brak jasnych przepisów dotyczących zbycia nieruchomości i brak obowiązku zatrudniania kierownika budowy, który odpowiada za bezpieczeństwo oddawanego budynku. Kto skorzysta na domach do 70m2, a kto powinien wybudować dom normalnym trybem? Jak wyglądają darmowe projekty domów bez pozwolenia do 70m2 i gdzie je znaleźć?

Przeczytaj więcej

Trudniejsze uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy (WZ). Sprawdź, co się zmieni w 2023 roku!

Ministerstwo Rozwoju pracuje nad nowelizacją prawa, które ma zostać wprowadzone na początku 2023 roku. Obecna ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym funkcjonuje od 19 lat. Jednym z powodów zmiany jest zaostrzenie kryteriów wydawania popularnych wuzetek, czyli decyzji o warunkach zabudowy, które są wydawane w miejscach, gdzie nie ma planu zagospodarowania przestrzennego. Posiadasz działkę w takim miejscu? To może być ostatni moment, żeby wystąpić o decyzję o warunki zabudowy na starych zasadach.

Przeczytaj więcej

Kryzys na rynku nieruchomości – jak wpłynie na ceny kupna i sprzedaży mieszkań

Czy w 2022 roku warto kupować lub sprzedawać mieszkanie?

Decyzja o kupnie, sprzedaży i wynajmie mieszkania musi w tym roku brać pod uwagę wiele kryzysowych czynników. Wojna w Ukrainie, szalejąca inflacja i rosnące stopy procentowe – wszystkie te elementy bardzo silnie wpływają na ceny nieruchomości. Dodatkowo koszt materiałów budowlanych w ostatnich dwóch latach znacząco wzrósł. Czasem nawet o kilkaset procent. Pisaliśmy o tym tutaj.

Czy w związku z tym warto się wstrzymywać z kupnem lub sprzedażą mieszkania? Odpowiedź na to pytanie jest złożona. W tym artykule postaramy się przeanalizować jej poszczególne elementy.

Przeczytaj więcej