Zarządzanie najmem

Zarządzanie najmem w Krakowie

Usługa zarządzania najmem jest coraz bardziej popularna, szczególnie w Krakowie, mieście w którym cały czas dochody z wynajmu mieszkań są bardzo atrakcyjne.

Jednak wynajem mieszkania jest zajęciem bardzo angażującym i w przypadku braku doświadczenia wiąże się z ryzykiem. Poniżej opisujemy na czym polega nasza usługa zarządzania najmem oraz dlaczego warto z niej skorzystać.

Dlaczego warto skorzystać z usług zarządzania najmem?

  • Oszczędność czasu Oddając mieszkania pod naszą opiekę nie musisz o nic się martwić i niczym zajmować. Nasza usługa zarządzania najmem jest kompleksowa, tzn. obejmuje wszelkie czynności związane z wynajmem mieszkania, opieką nad nim, rozliczeniami finansowo-podatkowymi itp.
  • Minimalizacja ryzyka Dzięki weryfikacji najemcy, profesjonalnie przygotowanych dokumentów, stałą opieką i monitoringiem wynajmu minimalizujemy ryzyko poniesienia niepotrzebnych strat.
  • Optymalizacja zysku Odpowiednio dobrana cena najmu, zmniejszenie okresu pustostanu, sprawne i szybkie działanie, obniżenie kosztów związanych z remontem mieszkania, wszystko to sprawia, że zysk z wynajmu będzie optymalny.

Zakres usługi zarządzania najmem:

Przygotowania mieszkania do wynajmu

Przegląd i sprawdzenie stanu technicznego mieszkania. Ewentualne naprawy i wyposażenie. Przygotowanie „metryki mieszkania”. Przygotowanie niezbędnych dokumentów.

Znalezienie najemcy (klasyczna usługa pośrednictwa w wynajmie)

Profesjonalne zdjęcia. Przygotowanie oferty. Promocja mieszkania na wynajem (współpraca agencjami nieruchomości, serwisy ogłoszeniowe, media społecznościowe, marketing szeptany, umawianie prezentacji, obsługa prezentacji.

Umowa najmu i przekazanie mieszkania

Weryfikacja finansowo-prawna przyszłego najemcy. Negocjowanie i ustalanie warunków najmu z najemcą. Przygotowanie niezbędnych dokumentów (umowa, protokół odbioru). Podpisanie umowy. Przekazanie mieszkania wraz z odpowiednio spisanym protokołem, spisem wyposażenia itd.

Opieka nad wynajmowanym mieszkaniem

Opieka nad mieszkaniem, utrzymywanie kontaktu z najemcą. Co miesięczne rozliczenia finansowe z: najemcą, administracją, dostawcami mediów. Rozwiązywanie problemów z awariami, ewentualnymi remontami, rozliczeniami z ubezpieczycielem.

Rozliczenie najmu

Rozliczenie najmu, czyli: odbiór mieszkania i jego przegląd techniczny, rozliczenie kaucji, rozliczenie mediów na koniec najmu. Ewentualna windykacja należności. Drobne naprawy, ewentualne remonty i przygotowanie mieszkania pod kolejny okres najmu.

Usługi dodatkowe

Doradztwo w zakresie rozliczenia podatku. Doradztwo w zakresie kolejnych inwestycji na rynku nieruchomości. Przygotowanie mieszkania do sprzedaży oraz usługi pośrednictwa w sprzedaży mieszkania.

Co nas wyróżnia ?

  • Połączenie doświadczenia profesjonalnego biura nieruchomości i ekspertów od zarządzania nieruchomościami. Wiemy zarówno jak szybko i skutecznie znaleźć odpowiedniego najemcę oraz jak profesjonalnie i bezpiecznie zarządzać mieszkaniem.
  • Atrakcyjna cenowo oferta. Nie naliczamy dodatkowej opłaty od znalezienia najemcy jak robią to niektóre firmy zajmujące się zarządzaniem najmem lub biura nieruchomości. Pobieramy jedynie co miesięczną opłatę prowizyjną od pobieranego czynszu oraz opłatę przyjęcia mieszkania do obsługi (szczegóły w cenniku).
  • Znajomość rynku wynajmu w Krakowie. Jesteśmy firmą specjalizującą się i działającą na rynku wynajmu w Krakowie. Kraków jest miastem specyficznym zarówno pod względem najemców jak i dostępnych nieruchomości, firmy działające na terenie całej Polski nie zawsze w odpowiednim stopniu zdają sobie z tego sprawę.
  • Elastyczność. Naszą ofertę zawsze staramy się dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Jesteśmy otwarci na ustalenie indywidualnego zakresu usług i odpowiedniej do nich ceny.

Cennik

  • Przyjęcie mieszkania do obsługi to jednorazowy opłata w kwocie 60% brutto jednego miesięcznego czynszu. Kwota ta obejmuje nie tylko standardową usługę biur nieruchomości czyli znalezienie najemcy, ale również: przygotowanie mieszkania do najmu, sprawdzenie stanu technicznego mieszkania i wyposażenia, przejęcie zarządu nad mieszkaniem, sporządzenie odpowiednich dokumentów i przekazanie mieszkania najemcy.
  • Opłata abonamentowa i prowizyjna. To stała opłata ponoszona co miesiąc w wysokości 9% brutto od płaconego przez najemcę czynszu + 25zł opłaty abonamentowej. To koszty obsługi rozliczeń finansowych i opieki nad mieszkaniem. W ramach tej opłaty wliczone jest również rozliczenie najmu, windykacja należności, odbiór mieszkania i znalezienie kolejnych najemców. Oplata 9% brutto pobierana jest wyłącznie w okresie najmu. Nie pobieramy żadnej dodatkowej opłaty za znalezienie kolejnych najemców.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania lub wątpliwości.

Kontakt telefoniczny 510-261-892

powrót

Wyślij znajomemu


 
zadzwoń