Flip nieruchomości – jak zarobić dużo na mieszkaniach w krótkim czasie? 📈

Flipowanie – czy to dobra strategia inwestycji w nieruchomości? Jak zarobić najwięcej?

Flipowanie nieruchomości (ang. house flipping) albo inaczej flip nieruchomości to sposób inwestowania w nieruchomości, który w relatywnie krótkim czasie jest w stanie przynieść nam spory dochód. W tym wpisie przyjrzymy się, na czym polega, na co trzeba zwrócić uwagę, żeby zyskać jak najwięcej, oraz z jakimi ryzykami musimy się liczyć, jeśli chcemy w ten sposób zarabiać. No i przede wszystkim, czy flipowanie nieruchomości jest dla wszystkich?

Flipping nieruchomości – na czym polega ten rodzaj inwestowania i zarabiania na nieruchomościach?

Flip nieruchomości, czy flipping properties to sposób zarabiania na nieruchomościach, w których kupujemy dom, mieszkanie czy ziemię i sprzedajemy je drożej w niedługim czasie. Zwykle wzrost ceny związany jest z remontem mieszkania, ale nie jest to jedyna metoda zarabiania na flipowaniu nieruchomości. Jest to rodzaj zarabiania na nieruchomościach charakteryzujący się wysokim zwrotem, ale również wysokim stopniem ryzyka.

Flip nieruchomości - idealny sposób zarabiania dla architektów wnętrz i budowlańców, sprawdź kto jeszcze może zarobić/

Jak zarobić na flipie nieruchomości? Kto może zarobić szybko na inwestycji w domy i mieszkania?

Chociaż flipowanie jest kojarzone raczej z rynkiem amerykańskim i kanadyjskim, to w Polsce również są zwolennicy tej metody zarabiania na nieruchomościach. W Krakowie wiele osób inwestowało w stare mieszkania, które remontowało i sprzedawało z dużym zyskiem. Nabywcami były wtedy osoby, które chciały zainwestować oszczędności w najem krótkoterminowy, ale nie miały czasu zajmować się rzeczami związanymi z remontem. Dzięki kupnie gotowego mieszkania nie musiały przejmować się ryzykami związanymi z kupnem starego mieszkania.

W czasie, w którym organizacja remontu i koordynacja prac pochłaniają coraz więcej czasu, kupno nieruchomości gotowej do zamieszkania staje się coraz bardziej popularne.

Flipowanie nieruchomości - czy to dobre narzędzie inwestycyjne teraz?

Na co uważać przy flipie nieruchomości? Jakie ryzyko niesie za sobą flipowanie?

Flipowanie nieruchomości jest dobrym sposobem inwestowania w nieruchomości wybieranym przez architektów oraz osoby posiadające swoją działalność budowlaną. Ci pierwsi inwestują swoje umiejętności, żeby podwyższyć wartość mieszkania. Budowlańcy dzięki swojej wiedzy są w stanie przeprowadzić remont taniej, niż inwestor z zupełnie innego sektora.

Jednak flip nieruchomości nie musi być związany z bardzo dużymi remontami. W artykule zalinkowanym poniżej pokazywaliśmy, w jakie rzeczy warto zainwestować, gdy chcemy zwiększyć wartość mieszkania, ale nie jesteśmy związani z sektorem budowlanym, ani nie jesteśmy architektami wnętrz.

Flipowanie może polegać po prostu na wyszukiwaniu dobrych okazji. Mogą to być mieszkania zadłużone, lub sytuacje, w których fakt, że możemy wyłożyć gotówkę od ręki sprawia, że możemy wynegocjować lepsze warunki.

Ważne jest również obserwowanie dużych inwestycji w okolicy i inwestowanie tam, gdzie możemy założyć, że ceny będą rosnąć.

Co zrobić, żeby jak najwięcej zarobić na flipowaniu nieruchomości, czy flip nieruchomości to ryzykowne narzędzie inwestowania?

Flip nieruchomości na rynku pierwotnym – czy opłaca się house flipping nowych mieszkań?

Flip nieruchomości kojarzony jest zwykle z rynkiem wtórnym, ale możliwy jest również zarabianie na sprzedaży mieszkania na rynku pierwotnym. Szczególnie, gdy popyt na nieruchomości jest większy niż podaż. Zwykle musimy wtedy poczekać na zwrot z inwestycji trochę dłużej niż kilka miesięcy. Ale jeżeli mamy możliwość kupienia mieszkania na początku sprzedaży, kiedy dostępne są najlepsze lokalizacje, to jest to dobry pomysł na bezpieczne ulokowanie gotówki. Zwykle jednak zysk nie jest tak spektakularny jak w przypadku mieszkań i domów na rynku wtórnym.

Czy teraz jest dobry sposób na zarabianie na flipie nieruchomości?

Na czym można najwięcej zarobić przy flipowaniu nieruchomości? Zasady flipowania mieszkań

Ceny mieszkań, działek oraz samych usług budowlanych idą teraz mocno w górę (pisaliśmy o tym m.in. tutaj)

To sprawia, że mieszkania i domy gotowe do zamieszkania prawdopodobnie będą coraz bardziej pożądane, a tym samym kupujący będą gotowi zapłacić za nie więcej. Obecna sytuacja na rynku nieruchomości sprzyja inwestowaniu poprzez flipowanie nieruchomości.

Trzeba jednak pamiętać, że aby zmniejszyć ryzyko inwestycji powinniśmy maksymalnie wykorzystać możliwość na wszystkich etapach inwestycji:

  • poszukiwaniu nieruchomości w atrakcyjnej cenie
  • remontu przy zachowaniu odpowiedniego stosunku inwestycji do efektu
  • skutecznej sprzedaży mieszkania

W naszym biurze nieruchomości mamy doświadczenie ze sprzedażą nieruchomości oraz skutecznym pozyskiwaniu kupujących. Jeśli szukasz kogoś, kto skutecznie i z zyskiem sprzeda Twoją nieruchomość, to zapraszamy do kontaktu. 📞 ✉️

powrót do strony głównej

inne tematy na naszym Blogu